5 de abril de 2021

ADESTRAMENTOS ABRIL E MAIO

Para as actividades de xadrez no CC Los Rosales, recuperamos este luns o martes a Héctor Rodríguez, que se encargará das maiorías das clases.

Estas son as nosas propostas:

ADESTRAMENTOS 

Obrigatorio ser socio de Palaestra. 
Pago único e até 31/08/2021: 10 euros. 
Cada anotado recibe:
* Camiseta de Palaestra (Con motivos de xadrez para os menores de 16).
* Máscara hixiénica de Palaestra con motivo de xadrez.
* Libro de xadrez con mates básicos.

Obrigatorio contar coa ficha federativa. 
Será obrigatorio contar con ficha na Federación Galega de Xadrez.
Recomendámos federarte no CIDU www.xadrezuniversitario.org
Tes a opción de anotarte para xogar a liga (custo anual 25€) ou so para estas actividades co custo de 12€ (3€ até 14 anos).

Actividade presencial proposta para marzo
Grupos máximo de 6. Mínimo de 4 persoas. No Centro Comercial Los Rosales.
Grupo A: Luns de 18,15 a 19,45. (5, 12, 19 e 26 de abril e 3, 10, 24 e 31 de maio).
Grupo B: Martes de 16,00 a 17,30 (6, 13, 20 e 27 de abril e 4, 11, 18 e 25 de maio).
Grupo C: Mércores de 18,30 a 20,00. (7, 14, 21 e 28 de abril e 5, 12, 19 e 26 de maio).
Cota mensual por grupo: 20 euros.
Outros Grupos: Durante abril e maio realizaremos mais grupos dos que iremos informando neste espazo. 

Actividade presencial - Actuación COVID.
É obrigatorio o uso da máscara (preferentemente FFP2).
Cada xogador terá un taboleiro. En caso de partidas xogarase a dobre taboleiro. 

Os interesados deben anotarse no formulario e facer os pagos oportunos na conta que se comunique por whatsapp.


28 de febreiro de 2021

ADESTRAMENTOS MARZO 2021

ADESTRAMENTOS 

Obrigatorio ser socio de Palaestra. 
Pago único e até 31/08/2021: 10 euros. 
Cada anotado recibe:
* Camiseta de Palaestra (Con motivos de xadrez para os menores de 16).
* Máscara hixiénica de Palaestra con motivo de xadrez.
* Libro de xadrez con mates básicos.

Obrigatorio contar coa ficha federativa. 
Será obrigatorio contar con ficha na Federación Galega de Xadrez.
Recomendámos federarte no CIDU www.xadrezuniversitario.org
Tes a opción de anotarte para xogar a liga (custo anual 25€) ou so para estas actividades co custo de 12€ (3€ até 14 anos).

Actividade presencial proposta para marzo
Grupos máximo de 8. Mínimo de 5 persoas. No Centro Comercial Los Rosales.
Grupo A: Luns de 18,15 a 19,45. (1, 8, 15 e 22 de marzo).
Grupo B: Martes de 16,00 a 17,30 (2, 9, 16 e 23 de marzo). 
Grupo C: Mércores de 18,30 a 20,00. (3, 10, 17 e 24 de marzo).
Cota mensual por grupo: 20 euros.

Actividade presencial - Actuación COVID.
É obrigatorio o uso da máscara (preferentemente FFP2).
Cada xogador terá un taboleiro. En caso de partidas xogarase a dobre taboleiro. 

Os interesados deben anotarse no formulario e facer os pagos oportunos na conta que se comunique por whatsapp.


9 de decembro de 2020

IX XADREZ DE NADAL

IX XADREZ DE NADAL


A actividad anual este ano vai ter moitos cambios, pola situación da COVID. Tras actividades desenvoltas en días pasados, temos ralizado algunhas adaptacións sobre o programa que tiñamos previsto estes días. 

A actividade ten a condición de adestramento / partidas amistosas federadas, polo que é obrigatoria contar coa licenza federativa de 2020.

XADREZ NO NADAL é unha actividade de práctica presencial de xadrez a desenvolver os días 12 e 13 de decembro organizada pola SCD Palaestra e o Club Deportivo Auténtico.

1. Participantes.
Poderán participar nesta proba os xadrecistas que naceran en 2006 ou seguintes. Os sub8 e sub10 xogarán o sábado 12 e os sub12 e sub14 o domingo 13. Se hai prazas libres os xogadores sub8 e sub10 poderán participar tamén na actividade do domingo. Só habera 16 prazas por día.
2. Modalidade.
Se realizarán partidas en sistema suizo. Só haberá 4 roldas.
3. Ritmo de xogo.
Haberá 20 minutos de tempo por xogador. A criterio do árbitro podería non colocarse reloxo nas partidas ou ao principio das mesmas.
4. Lugar. 
Centro Comercial Los Rosales. Planta Alta
A actividade empregará dúas salas diferenciadas, alternando o uso dunha e outra para facilitar a limpeza, desinfección e aireación dos espazos entre roldas.
5. Horario.
SABADO 12 - Categorías Sub8 e Sub10 (nados en 2010 e seguintes).
DOMINGO 13 - Categorías Sub12 e Sub14 (nados entre 2006 e 2009).
Os dous días terán o mesmo horario.
1ª Rolda: 12,30 / 2ª Rolda: 13,15 / 3ª Rolda: 18,30 / 4ª Rolda: 19,15 
6. Premios.
O mellor de cada categoría levará un trofeo.
Haberá agasallos para todos os participantes.
7. Inscricións.
A inscrición é de balde.
Solicitamos a entrega de alimentos non perecedeiros.

Advertencia 1: Os participantes (ou os seus tutores) autorizan a publicación dos sus datos persoais nos diferentes medios que a organización considere oportunos para a necesaria difusión do evento (resultados, clasificacións, participantes... etc.) así como a súa presencia nas fotos realizadas cos mesmos propósitos.
Advertencia 2: Os participantes recibirán un correo confirmando a inscrición co documento de aceptación de risco dacordo cos protocolos anti-COVID presentes na páxina da Federación Galega de Xadrez.

ASPECTOS ESPECIAIS POLA COVID
Será de aplicación a normativa de prevención antiCOVID de adestramentos da Federación Galega de Xadrez. As seguintes normas tamén serán de aplicación en tanto complementan algunhas das anteriores e non as limitan. 
1. É obrigatorio levar posta unha máscara en todo momento. Non estará permitido comer ou beber na sala de xogo. 
2. É obrigatorio o uso do xel na entrada da sala. Así mesmo deberá usarse sempre que as mans entren en contacto con superficies non desinfectadas e especialmente tras tocar as pezas manipuladas anteriormente polo rival (no caso das capturas). É aconsellable que cada xogador leve un frasco de xel.
3. Tamén será obrigatorio o uso da alfombra desinfectante que se coloque á entrada sa Sala de Xogo.
4. Os xogadores non permanecerán na sala de xogo mais tempo do necesario para xogar a partida. Polo tanto non haberá análise posterior. Tampouco poderán pasear pola sala.
5. Os xogadores non deberán darse a man ao inicio ou fin da partida. 
6. Antes de entrar na sala medirase a temperatura dos participantes.
7. Os aspectos aqui expostos poden verse complementados, antes e durante o torneo co fin de garantir na medida do posible unha actividade segura.

PREME PARA ANOTARSE


22 de maio de 2020

TORNEO XXXI ANIVERSARIO SUB12 ONLINE

Nestes días nunha situación normal estaríamos anunciando o noso tradicional torneo de primavera e o torneo aniversario que se celebra o venres anterior. Lamentablemente aínda non podemos dicir se celebraremos o torneo e en que condicións.

Unha das fórmulas que barallamos é disputar as partidas a través de aplicacións en internet, cada participante co seu móbil, pero todos xuntos no local habitual deste torneo.

Pero como ben sabedes os Centros Comerciais permanecen pechados, e será a partir do día 2 de xuño que podamos barallar fórmulas para a súa celebración.

Pero como a nosa primeira proba en internet, presentamos hoxe o torneo sub12 do XXXI Aniversario.

Nome do Torneo: TORNEO XXXI ANIVERSARIO SUB12 ONLINE

Data: Sábados 23 e 30 de maio de 2020.

Lugar: Plataforma de xogo Lichess.org.

Hora de inicio: 12,00.

Hora de finalización: 13,30.

Sistema de xogo: Arena.

Ritmo de xogo: 5 minutos con 2 segundos de incremento.

Categorías: Única; Sub12.
Nados en 2008 ou seguintes.

Premios:

Trofeo para o primeiro clasificado.
Os cinco primeiros de cada día entran dentro do Circuito Atlántico, do que podes ver as bases no blog xadrezatlantico.blogspot.com.

Inscricións: Abertas ata o inicio de cada unha das probas.
Exclusivamente a través do formulario ligado:

PREME PARA A INSCRICION (ESTA TAMEN A CLAVE PARA OS TORNEOS)

PREME PARA O TORNEO DO DIA 23

PREME PARA O TORNEO DO DIA 30

24 de febreiro de 2020

TORNEO DE ENTROIDO. RESULTADOS

Intentaremos publicar estes días mais fotos, pero para aqueles que desexen consultar as clasificacións completas, estas foron por categorías (ligazón ao album de fotos):



SUB8

  1    SIMÓN GARCÍA REINO,         PARDO BAZAN           5       14.5     9.0         5   15.0
  2    RUI PABLO GONZALEZ GONZAL,  HOGAR SANTA MARGARITA 4       18.0    10.0         4   14.0
  3    TEO CERQUEIRO GARCÍA,       PARDO BAZAN           4       15.0     9.0         4   12.0
  4    XOAN SANDE SEOANE,          DOMINICOS             4       13.5     8.5         3   10.5
  5    DARÍO TRILLO RODRÍGUEZ,     FRANCISCANOS          3.5     15.5     8.0         3    9.5
  6    ÓLIVER SÁNCHEZ TORREIRO,    ANDAINA               3.5     15.0     8.5         2   10.0
  7    ROMÁN FANDIÑO GONZÁLEZ,     ANDAINA               3.5     14.5     8.0         3   10.5
  8    THEO DÁVILA EIRAS,          CASINO                3       14.5     9.0         3   12.0
  9    EDUARDO MÁIZ MULET,         O TEMPLE              3       14.5     8.5         2    9.0
  10   DARIO FERNANDEZ FERREIRO,   O TEMPLE              3       14.0     8.0         3   10.0
  11   HECTOR PRIETO VAZQUEZ,      O TEMPLE              3       14.0     8.0         3    8.0
  12   ALEXANDRE RODRIGUEZ SANTI,  DOMINICOS             3       13.5     8.0         3    9.0
  13   XAN LOPEZ VILLAR,           A BOVEDA              3       12.5     7.5         2    8.0
  14   BISRAT GOMEZ CRUZ,          ANDAINA               3        8.0     5.5         3    8.0
  15   JOEL QUIROGA,                                     2.5     15.0     9.0         1    8.0
16   LORENZO MONTERO CHICO,      O TEMPLE              2.5     14.0     8.5         2    8.5
  17   NICOLAS CARREGAL,                                 2.5     14.0     8.5         1    8.5
  18   MANUEL FERNANDEZ FERREIRO,  O TEMPLE              2.5     12.0     7.5         1    7.0
  19   AITANA COUTO GOGORZA,       ETX                   2.5     11.5     7.0         1    8.5
  20   DAVID FUERTES BLANCO,       O TEMPLE              2.5     11.0     6.5         1    7.0
  21   MANUEL SOUTO,                                     2.5     11.0     6.0         2    6.5
  22   LUZ FRAGA ESTRADA,          LABACA                2.5     10.5     7.0         1    5.5
  23   PABLO GARAZA GARCIA,        ANDAINA               2.5     10.5     6.0         2    6.0
  24   ALICIA MADERUELO GONZÁLEZ,  A BOVEDA              2.5     10.0     6.0         1    6.0
  25   EFREN LEIRA CEREIJO,        S. FCO. JAVIER        2.5      8.0     5.5         1    7.0
  26   ROQUE FERREIRO CHACÓN,      ANDAINA               2       16.0     8.5         2    9.0
  27   LEO PERRONE LOSADA,         LABACA                2       13.0     9.0         2    7.0
  28   SANTIAGO DÍAZ TORDABLE,     LABACA                2       11.5     7.5         0    7.0
  29   PEPE LÓPEZ DE PASTORIN,     LABACA                1.5     12.0     7.5         0    6.0
  30   INÉS PERRONE LOSADA,        LABACA                1.5     12.0     6.0         0    4.0
  31   JUAN LLORET PUIGPELAT,      O TEMPLE              1.5     11.0     6.5         0    5.5
  32   JUAN FERNÁNDEZ LUACES,      A BOVEDA              1.5     10.5     7.0         1    2.5
  33   XAN LÓPEZ GONZÁLEZ,         O TEMPLE              1.5     10.0     6.5         1    6.5
  34   MATEO BRA ABAD,             HOGAR SANTA MARGARITA 1       11.5     7.0         0    1.0
  35   INES FERNANDEZ FERREIRO,    O TEMPLE              1        9.5     5.5         0    4.0
  36   ALKYONI GRIGOROUDI VIEJO,   LABACA                0.5     10.5     5.0         0    2.0
  37   ÓSCAR XABIER LAGARES,       SAN FRANCISCO JAVIER  0        5.0     5.0         0    0.0
  38   DANIEL ADRIAN REDGRAVE,     ANDAINA               0        3.0     3.0         0    0.0

SUB10



  1    PABLO IGLESIAS LEMA,                CALASANZ        5      17.5    11.0         5   15.0
  2    NOA LÓPEZ FREIRÍA,                  MARIN          5      16.5     9.5         5   15.0
  3    IVÁN LÓPEZ SIMONE,                  FRANCISCANOS    4      17.5     9.5         4   12.0
  4    JAVIER SEQUEIROS GONZÁLEZ,         RIA DO BURGO    4      16.5     9.5         4   14.0
  5    CARLOS PARDO MARTÍNEZ,              CALASANZ        4      15.0     8.0         4   10.0
  6    JULEN COUTO GOGORZA,                ETX            4      12.0     7.0         4   13.0
  7    ARTURO RIVAS DÍAZ,                  ESCLAVAS        3.5    15.5     8.5         3   10.5
  8    DANIEL ORDO?EZ PRADO,              PORTOFARO      3.5    15.5     8.5         3    8.5
  9    LUCAS TRILLO BLANCO,                CASINO          3.5    15.0     9.0         3   11.5
  10  SERGIO FERNÁNDEZ BARCENA,          CASINO       3.5    14.0     8.5         3    9.5
  11  SANTIAGO VIDAL SUAREZ,                              3.5    14.0     8.0         3   11.5
  12  YAGO MARTINEZ,                      FRANCISCANOS    3.5    11.0     6.5         3   10.5
  13  DANIEL RIAL MACEIRAS,              HOGAR STA. MAR. 3      17.0    10.5         3   12.0
  14  JACOBO GARCÍA RAMA,                RIA DO BURGO    3      14.5     8.5         3   10.0
  15  JAVIER SAAVEDRA,                    CASINO                3      14.0     8.0         3   11.0
  16  BRUNO SÁNCHEZ MORALES,              PORTOFARO      3      14.0     8.0         3   10.0
  17  ANDRES EDUARDO FLORES,              FRANCISCANOS    3      13.5     8.5         3    9.0
  18  YERAY SENANDE CAAMAÑO,              RIA DO BURGO    3      11.5     6.5         3    7.0
  19  RUBEN TROITEIRO ARENAS,            CALASANZ        3      10.5     6.5         3    8.0
  20  XOEL PUERTAS SIEIRO,                HOGAR STA. MAR 3      10.5     5.5         3    6.0
  21  ANDER GARCIA RODRIGUEZ,            CASINO          3        9.5     5.0         3    7.0
  22  GAEL MARTINS GONZÁLEZ,              A BOVEDA        2.5    16.5     9.5         2    9.5
  23  ADRIÁN BAUTISTA SERRANO,            LABACA          2.5    13.5     8.0         2    7.5
  24  MARCO FERNÁNDEZ VÁZQUEZ,            RIA DO BURGO    2.5    11.5     7.0         2    8.0
  25  DARIO CAMPOS MUÑOZ,                LABACA          2.5    10.0     6.0         2    6.5
  26  LUCAS QUINTELA GONZALEZ,            SALESIANOS      2.5      9.5     5.0         2    7.5
  27  ALEJANDRO CABALEIRO,                CASINO          2      14.0     9.0         2    7.0
  28  JAIME DÍAZ SIMÕES,                  PORTOFARO      2      13.5     8.5         2    7.0
  29  CARLOS CASO LOZANO,                FRANCISCANOS    2      12.5     8.0         2    9.0
  30  GABRIEL DEL RÍO SAS,                O GRAXAL        2      12.5     8.0         1    6.5
  31  RUBEN MATO RODRIGUEZ,              HOGAR STA. MARG 2      12.0     7.5         2    7.0
  32  ANTON SEGRET,                                      2      12.0     7.5         1    8.0
  33  ADRIÁN LOSADA ATIENZA,              A BOVEDA        2      12.0     7.0         2    7.0
  34  MATEO ALVAREZ GOMEZ,                PORTOFARO      2      12.0     7.0         2    4.0
  35  MARIO DÍAZ TORDABLE,                SALESIANOS      2      11.0     6.5         2    3.0
  36  VIRGINIA SANCHEZ,                                  2        9.5     5.5         2    4.0
  37  HUGO HERMIDA GARCÍA,                CASINO          1.5    13.0     8.0         1    4.5
  38  GABRIEL BESTILLEIRO VAREL,         O GRAXAL        1.5    11.0     6.5         1    5.0
  39  ANNEKE SCHOORMANS,                  ZALAETA        1.5      9.5     6.0         1    4.0
  40  PEDRO VARELA ESTÈVEZ,              ZALAETA        1.5      9.0     5.0         0    4.0
  41  ALEJANDRO EXPOSITO,                PORTOFARO      1      12.5     8.0         1    3.0
  42  ANA CHICO LÓPEZ-JAMAR,              FRANCISCANOS    1      12.5     7.5         0    4.0
  43  VEGA CASAL RODRÍGUEZ,              FRANCISCANOS    1      12.0     8.0         1    5.0
  44  LUCAS VÁZQUEZ CARBAJOSA,            O GRAXAL        1        9.5     6.0         0    1.5
  45  IRIA TRILLO RODRÍGUEZ,              FRANCISCANOS    1        9.0     5.5         1    1.0
  46  JACOBO DIAZ,                                        1        9.0     5.0         0    1.5
  47  MARIA ZUNZUNEGUI GARCIA,            SALESIANOS      1        8.5     5.5         0    3.0
  48  NICOLÁS ÁLVARO FONTENLA,            HOGAR STA. MAR. 0.5      7.5     4.0         0    1.0

SUB12



  1    ANGELA CASTIÑEIRA GONZÁLE, REGATAS PERILLO      5      16.5    10.0         5   15.0
  2    MIGUEL VÁZQUEZ ALEXANDRO., BRETEMA              4      16.5     9.5         4   14.0
  3    NICOLÁS RIVAS DÍAZ,        ESCLAVAS            4      15.5     8.5         4   12.0
  4    RODRIGO VIGO BLANCO,        HOGAR STA. MAR      4      13.5     8.5         3   11.0
  5    MARCOS RIAL LOPEZ,          ESCLAVAS            3.5    14.5     8.5         3   12.5
  6    ROQUE SANDE SEOANE,        DOMINICOS            3.5    10.5     6.5         3   12.5
  7    CAMILA CASO LOZANO,        FRANCISCANOS        3.5    10.0     5.0         3    8.0
  8    ANTÓN MADERUELO GONZÁLEZ,  A BOVEDA            3      16.5     9.5         2    9.0
  9    IAGO ALLEGUE CANEDO,        A BOVEDA            3      15.5     9.5         3    8.0
  10  JACOBO LOPEZ TUÑAS,        ESCLAVAS            3      12.5     7.5         3   10.0
  11  HÉCTOR CALVO ARES,          PORTOFARO            3      12.5     7.5         3    6.0
  12  MARTIN BARRO LOPEZ,        HOGAR ST. MARG.      3      12.5     6.5         2    8.0
  13  SARA VEIGA,                                    3        9.0     5.0         3    6.0
  14  HUGO DIAZ PALLAS,          SALESIANOS          2      13.0     8.0         2    4.0
  15  PABLO GENDE,                                    2      12.5     8.5         2    6.0
  16  MAR PICHEL TUDO,            INDEPENDENTE        2      12.5     8.0         2    9.0
  17  PABLO ZUNZUNEGUI SALILLAS, SALESIANOS          2      12.5     7.5         2    9.0
  18  AMY BARRIENTOS RAMALLO,    FRANCISCANOS        2      11.0     6.5         2    5.0
  19  CHRISTIAN LÓPEZ CERQUEIRO, HOGAR ST. MARG.      2        9.5     5.0         1    5.0
  20  GABRIEL ZAPATA,                                2        8.5     5.0         2    7.0
  21  JULIA MARTÍNEZ VIDAL,      FRANCISCANOS        1.5    10.5     6.5         0    2.0
  22  INES GONZALEZ MELLA,        CASINO              1      13.0     7.5         0    5.0
  23  JACOBO MOREIRA,                                1      12.5     7.0         1    4.0
  24  MIKEL CARRO OCHOA,          PORTOFARO            1      12.0     6.5         0    3.5
  25  CANDELA MARTÍNEZ VIDAL,    A BOVEDA            1      11.5     7.0         0    3.5

ABSOLUTA E SUB 14



  1    ALBERTO SÁNCHEZ BARDANCA,  A BOVEDA            4      15.5     9.5         3   13.5
  2    JUAN LUIS MUÑIZ VICENTE,    MARIN              4      14.5     9.5         4   10.0
  3    BELARMINO GARCÍA CAMIÑA,    MARCOTE            4      13.5     9.5         3   13.5
  4    JOSE LUIS CASTELO,                              3.5    16.5    10.0         3   13.0
  5    JORGE JUAREZ,                                  3.5    13.5     8.5         3   10.0
  6    ROBERTO SERRANO BUJÁN,      CIDU                3.5    11.5     6.5         3    9.5
  7    BRAIS MARTINEZ IGLESIAS,    CIDU                3      15.0     9.0         3   10.0
  8    PEDRO TOMÉ VEIRA,          A BOVEDA            3      13.0     8.0         3   10.0
  9    CARLOS CASTEDO,            XADREZ DAS MARIÑAS 3      13.0     7.5         1    8.0
  10  SERGIO COUTO WORNER,        ETX                3      10.0     6.0         3    7.0
  11  MARCOS MADERUELO ÁLVAREZ,  A BOVEDA            2.5    13.5     9.0         2    8.5
  12  ALFONSO CAMARERO,                              2.5    13.0     7.5         2    6.0
  13  ARIEL MONTES,                                  2.5      9.0     6.0         2    6.0
  14  ROBERTO BLANDON,                                2      15.5     9.5         2    9.0
  15  RUDDY ELIEZER GARCIA SOSA, S14 HOGAR STA. MARG 2      14.0     8.5         2    8.0
  16  PABLO FURELOS DIEGUEZ,      CASINO              2      11.0     6.5         2    6.0
  17  DANIEL MADERUELO GONZÁLEZ, A BOVEDA            2      11.0     6.0         2    7.0
  18  ANDRÉS FERNÁNDEZ VÁZQUEZ,  S14 CIDU            2      10.0     5.5         2    3.0
  19  JOSÉ MANUEL FERNÁNDEZ VÁZ, CIDU                1      11.5     7.0         1    3.0
  20  ALEXANDRO MONTES DIRLAU,    S14 A BOVEDA        1      10.0     7.0         1    3.0
  21  YAGO SÁNCHEZ MORALES,      S14 A BOVEDA        1        9.0     5.0         1    1.0
  22  MIGUEL ÁLVAREZ VARELA,      S14 CASINO          0      11.5     6.5         0    0.0

21 de febreiro de 2020

Batendo Records! Inscritos

Poden existir erros ou omisións. 112 anotados entre sub8, sub10 e sub12 aos que engadiremos os sub14 e absolutos e os sub14

CATEGORIA SUB8

NOME COLEXIO
1 AITANA COUTO GOGORZA ETX
2 ALEXANDRE RODRIGUEZ SANTISO DOMINICOS
3 ALICIA MADERUELO GONZÁLEZ A BOVEDA
4 BISRAT GOMEZ CRUZ ANDAINA
5 BRUNO REBOREDO ZAPATA ANDAINA
6 DARIO FERNANDEZ FERREIRO O TEMPLE
7 DARÍO TRILLO RODRÍGUEZ FRANCISCANOS
8 DAVID FUERTES BLANCO O TEMPLE
9 EDUARDO MÁIZ MULET O TEMPLE
10 EFREN LEIRA CEREIJO S. FCO. JAVIER
11 HECTOR PRIETO VAZQUEZ O TEMPLE
12 INES FERNANDEZ FERREIRO O TEMPLE
13 INÉS PERRONE LOSADA LABACA
14 JUAN FERNÁNDEZ LUACES A BOVEDA
15 LEO PERRONE LOSADA LABACA
15 LORENZO MONTERO CHICO O TEMPLE
17 LUZ FRAGA ESTRADA LABACA
18 MANUEL FERNANDEZ FERREIRO O TEMPLE
19 MANUEL SOUTO ALONSO ANDAINA
20 MATEO BRA ABAD HOGAR STA. MA
21 ÓLIVER SÁNCHEZ TORREIRO ANDAINA
22 ÓSCAR XABIER LAGARES S. FCO. JAVIER
23 PEPE LÓPEZ DE PASTORIN LABACA
24 ROMÁN FANDIÑO GONZÁLEZ ANDAINA
25 ROQUE FERREIRO CHACÓN ANDAINA
26 RUI PABLO GONZALEZ GONZÁLEZ HOGAR STA. MA
27 SANTIAGO DÍAZ TORDABLE LABACA
28 SIMÓN GARCÍA REINO PARDO BAZAN
29 TEO CERQUEIRO GARCÍA PARDO BAZAN
30 THEO DÁVILA EIRAS CASINO
31 XAN LÓPEZ GONZÁLEZ O TEMPLE
32 XAN LOPEZ VILLAR A BOVEDA
33 XOAN SANDE SEOANE DOMINICOS
34 ALKYONI GRIGOROUDI VIEJO LABACA
35 JUAN LLORET PUIGPELAT O TEMPLE
36 DANIEL ADRIAN REDGRAVE ANDAINA
37 PABLO GARAZA GARCIA ANDAINA
38 NICOLAS CARREGAL CALVO ANDAINA


CATEGORIA SUB10

1 ADRIÁN BAUTISTA SERRANO LABACA
2 ADRIÁN LOSADA ATIENZA A BOVEDA
3 ALEJANDRO CABALEIRO CASINO
4 ALEJANDRO EXPOSITO PORTOFARO
5 ANA CHICO LÓPEZ-JAMAR FRANCISCANOS
6 ANDER GARCIA RODRIGUEZ CASINO
7 ANDRES EDUARDO FLORES FRANCISCANOS
8 ANNEKE SCHOORMANS ZALAETA
9 ARTURO RIVAS DÍAZ ESCLAVAS
10 BRUNO SÁNCHEZ MORALES PORTOFARO
11 CARLOS PARDO MARTÍNEZ CALASANZ
12 DANIEL ORDOŇEZ PRADO PORTOFARO
13 DANIEL RIAL MACEIRAS HOGAR STA. MAR.
14 DARIO CAMPOS MUÑOZ LABACA
15 GABRIEL DEL RÍO SAS O GRAXAL
16 GAEL MARTINS GONZÁLEZ A BOVEDA
17 HUGO HERMIDA GARCÍA CASINO
18 IRIA TRILLO RODRÍGUEZ FRANCISCANOS
19 IVÁN LÓPEZ SIMONE FRANCISCANOS
20 JACOBO GARCÍA RAMA RIA DO BURGO
21 JAIME DÍAZ SIMÕES PORTOFARO
22 JAVIER CORNELLA CASINO
23 JAVIER SEQUEIROS GONZÁLEZ RIA DO BURGO
24 JULEN COUTO GOGORZA ETX
25 LUCAS QUINTELA GONZALEZ SALESIANOS
26 LUCAS TRILLO BLANCO CASINO
27 LUCAS VÁZQUEZ CARBAJOSA O GRAXAL
28 MARCO FERNÁNDEZ VÁZQUEZ RIA DO BURGO
29 MARIA ZUNZUNEGUI GARCIA SALESIANOS
30 MARIO DÍAZ TORDABLE SALESIANOS
31 MATEO ALVAREZ GOMEZ PORTOFARO
32 NICOLÁS ÁLVARO FONTENLA HOGAR STA. MAR.
33 NOA LÓPEZ FREIRÍA MARIN
34 PABLO IGLESIAS LEMA CALASANZ
35 PEDRO VARELA ESTÈVEZ ZALAETA
36 RUBEN TROITEIRO ARENAS CALASANZ
37 SARA ROMERO ARINES SALESIANOS
38 SARA VEIGA RODRÍGUEZ FRANCISCANOS
39 SERGIO FERNÁNDEZ BARCENA DOMINICOS
40 VEGA CASAL RODRÍGUEZ FRANCISCANOS
41 VIRGINIA SÁNCHEZ MARTÍN FRANCISCANOS
42 XOEL PUERTAS SIEIRO HOGAR STA. MAR
43 YAGO MARTÍNEZ ALONSO CIDU
44 YERAY SENANDE CAAMAÑO RIA DO BURGO
45 GABRIEL BESTILLEIRO VARELA O GRAXAL
46 CARLOS CASO LOZANO FRANCISCANOS
47 RUBEN MATO RODRIGUEZ HOGAR STA. MARG.

CATEGORIA SUB12

1 AMY BARRIENTOS RAMALLO FRANCISCANOS
2 ANGELA CASTIÑEIRA GONZÁLEZ REGATAS PERILLO
3 ANTÓN MADERUELO GONZÁLEZ A BOVEDA
4 CANDELA MARTÍNEZ VIDAL A BOVEDA
5 CHRISTIAN LÓPEZ CERQUEIRO HOGAR ST. MARG.
6 GABRIEL ZAPATA TORRES A BOVEDA
7 GISELE ROCHA GONZALEZ EXPONTEVEDRA
8 HÉCTOR CALVO ARES PORTOFARO
9 HUGO DIAZ PALLAS SALESIANOS
10 IAGO ALLEGUE CANEDO A BOVEDA
11 INES GONZALEZ MELLA CASINO
12 JACOBO LOPEZ TUÑAS ESCLAVAS
13 JACOBO MOREIRA PORTOFARO
14 JUAN ROMERO ARINES SALESIANOS
15 JULIA MARTÍNEZ VIDAL FRANCISCANOS
16 MAR PICHEL TUDO INDEPENDENTE
17 MARCOS RIAL LOPEZ CIDU
18 MIGUEL VÁZQUEZ ALEXANDRO. BRETEMA
19 MIKEL CARRO OCHOA PORTOFARO
20 NICOLÁS RIVAS DÍAZ CIDU
21 OLIVIER ROCHA GONZÁLEZ EXPONTEVEDRA
22 PABLO GENDE MANTIÑAN PORTOFARO
23 PABLO ZUNZUNEGUI SALILLAS SALESIANOS
24 RODRIGO VIGO BLANCO HOGAR STA. MAR.
25 ROQUE SANDE SEOANE CIDU
26 CAMILA CASO LOZANO FRANCISCANOS
27 MARTIN BARRO LOPEZ HOGAR ST. MARG.

CATEGORIA SUB14 (É posible que xoguen cos participantes no Torneo Universitario)

Alexandro Montes Dirlau
Andrés Fernández Vázquez
Miguel Álvarez Varela
Ruddy eliezer garcia sosa
Yago Sánchez Morales


12 de febreiro de 2020

XADREZ NO ENTROIDO


Nome do Torneo: TORNEO DE XADREZ DE ENTROIDO

Data: Luns 24 de febreiro de 2020.

Lugar: Sporting Club Casino - Rúa Real. A Coruña.

Hora de inicio: 17,00.

Hora de entrega de premios aproximada: 19,30.

Sistema de xogo: Suízo a 5 roldas.

Desempates: A sortear tras a derradeira rolda.

Ritmo de xogo: 15 minutos a finish.

Categorías: Sub14, Sub12, Sub10 e Sub8.
(Aqueles xogadores de categoría superior a sub14 poderán participar no mesmo lugar e horario no XXVIII Torneo Universitario de Xadrez, de carácter aberto, no que haberá un trofeo para o vencedor).

Premios:

Trofeos para os tres primeiros de cada categoría.
(Un só trofeo no caso dos absoluto)
Medalla para todos os participantes.

Inscricións: Abertas ata o xoves 20 de febreiro.
Exclusivamente a través do formulario ligado:

PECHADO O PRAZO DE INSCRICION. OS MAIORES PODEN ANOTARSE NO TORNEO UNIVERSITARIO EN www.xadrezuniversitario.org

PREME PARA INSCRIBIRSE

Cota: 4 euros.

Advertencia 1: Dacordo coa lexislación vixente é obrigatorio que o participante teña un seguro de accidentes. Por tanto é obrigatorio contar con licencia federativa de xadrez. Se o xogador interesado non está federado debe informarse das posibles opcións na súa escola de xadrez ou no noso correo asociacion@palaestra.net.

Advertencia 2: Os participantes na proba autorizan a publicación dos sus datos persoais nos diferentes medios que a organización considere oportunos para a necesaria difusión do evento (resultados, clasificacións, participantes... etc.) así como a súa presencia nas fotos realizadas cos mesmos propósitos.

A participación leva aparellada a aceptación destas normas.